استيل نگير چیست

استیل نگیر چیست

تاریخچه تولید استیل نگیر چیست ، به حدود 4000 سال پیش باز می گردد. استیل که به دلیل استحکام بیشتر برای ساخت سلاح جایگزین آهن شد. سال های متوالی استیل به عنوان مواد اولیه، برای ساخت ابزار و لوازم مورد استفاده قرار گرفت. اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تولید تجاری استیل آغاز شد، و پیشرفت های بزرگی داشت. همچنین، راه حل های به منظور کاهش محتوای کربن با وارد کردن اکسیژن به آهن مذاب ارائه شدند. پس از آن دانشمندان فرانسوی ترکیبی از آلیاژ ها را ساختند، که منجربه تولید استیل نگیر و ضد زنگ شد.

استیل نگیر به دلیل سطح براق و استحکام فوق العاده، جایگاه خود را در بازار تثبیت نمود. توسعه فناوری استیل، تحولات چشمگیری در صنایع پزشکی و حمل و نقل را رقم زد. فواید گسترده پیشرفت صنعت استیل بگیر و نگیر، بسیار گسترده است. استیل نگیر چیست ، که در ساخت لوازم آشپزخانه مانند: گاز و یخپال نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، استیل بگیر و نگیر در کاربرد های مختلف از هوافضا گرفته تا پزشکی وجود دارد.

انواع استیل نگیر چیست

اساس آلیاژ استیل نگیر، معادله بالا است. با این حال، انواع مختلف عناصر به منظور تشخیص درجات مختلف استیل بگیر و نگیر مورد استفاده قرار می گیرند. گرید های مختلف استیل، خواص و قابلیت های متفاوتی دارند. انواع مختلف استیل 316، استیل 304 و استیل 304 ال برای اهداف مختلفی استفاده می شوند. در حال حاضر، بیش از 250 آلیاژ استیل ضد زنگ وجود دارد.

محبوبیت استیل بگیر و نگیر در صنعت

مزایای استیل نگیر چیست ؟ که در مقایسه با سایر فلزات برتر است. استیل بگیر و استیل نگیر در برابر خوردگی، حرارت و اکسیداسیون مقاومت بالایی نشان می دهد. همچنین، استحکام بالایی در دمای اتاق و بالاتر از آن خواهد داشت. علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد استیل نگیر، نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری آن را به انتخابی درست تبدیل کرده است.

اهمیت مقاومت در برابر خوردگی استیل نگیر

عنصر کروم موجود در استیل نگیر، خاصیت ضد زنگ بودن آن را افزایش می دهد. فلز آهن در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد، اما در معرض اکسیژن به سرعت زنگ می زند. لایه اکسید کروم استیل نگیر چیست ؟ که آن را از سایر فولاد ها مانند فولاد ساده کربنی متمایز می سازد، و در برابر زنگ زدگی محافظت می کند.

استفاده از لایه کروم موجب ایجاد یک لایه غیر فعال، بر روی استیل نگیر می شود. این لایه غیر فعال، مقاومت در برابر خوردگی را افزایش و زنگ زدگی را کاهش می دهد. در نتیجه، افزایش مقدار کروم باعث کاهش میزان زنگ زدگی می شود. استیل ضد زنگ میزان آلیاژ متفاوتی دارد، و متالوژی متفاوت هر آلیاژ خانواده های متفاوتی را ایجاد می کند. گرید های متفاوت، در هر خانواده استیل نگیر وجود دارند.

شکل پذیری استیل نگیر چیست

استیل بگیر و استیل نگیر با محتوای مس، نیکل و منگنز دارای شکل پذیری قابل قبولی است.

استیل نگیر چیست

جوش پذیری استیل بگیر و استیل نگیر

در صورتیکه، به استیل بگیر یا استیل نگیر دارای آلیاژی با قابلیت جوشکاری نیاز دارید. انتخاب استیل دارای محتوای نیوبیم و تیتانیوم، هوشمندانه است. سازندگان فولاد و انواع استیل بگیر و استیل نگیر، در فرایند ریخته گری ماسه ای به دنبال مواد دارای استحکام بالا هستند. استحکام استیل نگیر چیست ؟ با افزودن نیتروژن، کربن و وانادیوم به آلیاژ استیل بگیر و استیل نگیر بدست می آید.

فرایند ساخت استیل بگیر و نگیر و سایر فولاد ها، تقریبا با یکدیگر مشابه است. ترکیب آلیاژ فولاد و استیل، مشخصه های بسیاری را تعیین می کند. بنابراین، به منظور درک بهتر از مشخصه استیل نگیر چیست، باید ترکیب مواد تشکیل دهنده آن را بررسی نمایید. فولاد سرد کار و فولاد گرم کار، دارای آلیاژ کروم و آهن هستند. در واقع، فولاد ضد زنگ باید  10.5 درصد کروم داشته باشد. موارد استفاده از فولاد های دارای درصد مختلف عناصر، با یکدیگر متفاوت است.

دلایل افزودن گاز ها و فلزات به آلیاژ استیل نگیر چیست
  • کنترل مغناطیس
  • بهبود جوش پذیری
  • مقاومت در برابر دمای پایین
  • افزایش قاومت در برابر خوردگی
  • بهبود استحکام و قدرت
  • شکل پذیری بهبود یافته

افزودن موادی مانند: کربن، مولیبدن، گوگرد، سیلیکون، نیکل، مس، منگنز و نیتروژن نیز در ساخت فولاد سرد کار و فولاد گرم کار مرسوم است.

ساخت فولاد ضد زنگ

مراحل فرایند ساخت استیل نگیر چیست ، بسته به درجه آن متفاوت است. نحوه شکل گیری گرید فولاد سرد کار و فولاد گرم کار، نقش مهمی در تعیین عملکرد و ظاهر آن دارد. قبل از ساخت محصول فولادی قابل تحویل، باید آلیاژ مذاب را ایجاد نمایید. تقریبا، مراحل ساخت گرید های فولادی با یکدیگر یکسان است.

فولاد ضد زنگ، با ذوب ضایعات فلزی و مواد افزودنی در کوره قوس الکترونیکی EAF تولید می شود. کوره قوس الکترونیکی EAF با بکارگیری الکترود های پر قدرت، فلزات را گرم و به مخلوطی مذاب و سیال تبدیل می کند. فولاد ضد زنگ، به صورت 100 در صد قابل بازیافت است. سفارشات ساخت فولاد ضد زنگ، دارای 60 درصد فولاد بازیافتی هستند. با این حال، کنترل هزینه ها و کاهش اثرات زیست محیطی استیل نگیر چیست امکان پذیر می شود.

[تعداد: 0   Average: 0/5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =