فولاد VCN150 در تهران

فولاد VCN150 در تهران یک فولاد کم آلیاژ با کد AISI 4340 است, که مراحله اولیه سخت شدن را طی کرده است. این نوع فولاد دارای استحکام، سختی پذیری و سختی همگن خوبی می باشد. استیل فولاد VCN150 در تهران در گروه فولاد ماشین آلات قرار می گیرد. کوئنچینگ فرآیندی متداول برای افزایش سختی فولاد است. بعد از فرایند کوئنچینگ، فرایند تمپر انجام می شود. هدف از انجام فرایند تامپر، کاهش ماهیت شکنندگی است. تغییر دمای تلطیف، بر خواص فیزیکی و مکانیکی مواد تاثیرگذار خواهد بود.
عملیات حرارتی بر روی نمونه های مواد خام فولاد فولاد VCN150 در تهران انجام می شود. حرارت با دمای آستنیزاسیون 950 درجه سانتی گراد، در کوره با نرخ حرارت 10 درجه سانتی گراد در دقیقه اعمال می شود. نمونه های فولاد VCN150 در تهران به مدت دو ساعت در دمای 950 درجه سانتی گراد نگهداری خواهند شد. سپس، در محفظه ای حاوی روغن خنک کننده غوطه ور می شوند.

مقاومت فولاد VCN150 در تهران

نمونه های حرارت دیده، از نظر درجه سختی مورد آزمایش قرار می گیرند. مقاومت در برابر ضربه با روش ویکرز، مشاهدات ریزساختار و ماکروساختار شکست با روش چارپی مورد آزمایش قرار می گیرند. عملیات حرارتی کوئنچ، بر روی مواد فولاد VCN150 در تهران سختی سطح را تا 382.39 کیلوگرم بر میلی متر مربع، نسبت به سختی ماده خام با مقدار 299.39 کیلوگرم بر متر مربع افزایش می دهد.
افزایش دمای تمپر، باعث کاهش سختی … می شود. با این حال، افزایش دمای تمپر مقدار مقاومت در برابر ضربه را افزایش می دهد. ریز ساختار مواد فولاد VCN150 منجربه ایجاد دانه های کاربید بزرگتر شد. رویداد های ذکر شده دمای اعتدال را افزایش می دهند، که محتوای مارتنزیت در نمونه های تلطیف را از بین می برد. فولاد VCN150 در تهران، فولاد کم آلیاژ با کد AISI 4340 است.

فولاد VCN150 در تهران

مقاومت فولاد VCN200 در تهران

فولاد آلیاژی VCN, به دو دسته کلی VCN200 و VCN150 تقسیم می شود. تقریبا 2% کروم و 2% نیکل در فولاد VCN200، برای ساخت شفت های بلند استفاده می شود. شفت های بلند، دارای قدرت انتقال و مقاومت فشاری بالا هستند. فولاد VCN شامل: فولاد آلیاژی Ck45، Ck60 نیز می شود. معمولا، فولاد VCN200 در مواردی که به آبکاری نیاز نیست، مورد استفاده قرار می گیرد.

فولاد آلیاژی VCN – VCN200 / VCN150

فولاد های مقاوم در برابر حرارت، برای ساخت وسایلی که تحت بار های خمشی، پیچشی و کششی قرار دارند، استفاده می شود. فولاد آلیاژی VCN150، با شماره استاندارد 1.6582 وجود دارد. مقدار عناصر آلیاژی سیلیکون، کربن، نیکل و منگنز همراه با کاهش نیکل- کروم 0.5 درصد در مواردی که قطعه به سخت شدن و آبکاری نیاز دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.
فولاد آلیاژی VCN، در برابر شکست مقاومت و انعطاف پذیری بالایی دارد. معمولا، فولاد VCN200 نسبت به فولاد VCN150 در برابر شکست مقاومت بیشتری نشان می دهد. قطعات با طول بلند، که در وسایل نقلیه و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند. آنها، به استحکام کششی بالا برای افزایش مقاومت نیاز دارند. به همیت دلیل، از فولاد VCN150 در تهران برای ساخت این قطعات استفاده می شود. قطعات با طول بلند شامل: قطعات دندانه دار، شاسی خودرو، محور های غیر مرکزی، میل بادامک و دیسک صفحه می شود.

[تعداد: 0   Average: 0/5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 15 =